filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Czeskie Lwy
2009
http://filmovaakademie.cz/
Czeska Akademia Filmowa i Telewizyjna
Data wręczenia nagród:
7 marca
Miejsca:
Lucerna's Big Hall, Praga
Czeski Lew
Najlepszy film
wygrane
Bracia Karamazow
(2008)
nominacje
Mój nauczyciel
(2008)
Tobruk
(2008)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Zuzana Bydžovská]
Zuzana Bydžovská
jako Marie w filmie
Mój nauczyciel
(2008)
nominacje
Anna Friel
Bathory
(2008)
Martha Issová
Dzieci nocy
(2008)
Najlepszy aktor
wygrane
[Karel Roden]
Karel Roden
jako Frantisek Dousa w filmie
Stróż na kolei
(2008)
nominacje
Ivan Trojan
Bracia Karamazow
(2008)
Pavel Liška
Mój nauczyciel
(2008)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Lenka Termerová]
Lenka Termerová
Dzieci nocy
(2008)
nominacje
Emília Vášáryová
Do Czech razy sztuka
(2008)
Zuzana Kronerová
Mój nauczyciel
(2008)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Vladimír Dlouhý]
Vladimír Dlouhý
jako Bártík w filmie
Stróż na kolei
(2008)
nominacje
David Novotný
Bracia Karamazow
(2008)
David Novotný
O rodzicach i dzieciach
(2008)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Petr Zelenka]
Petr Zelenka
Bracia Karamazow
(2008)
nominacje
Bohdan Sláma
Mój nauczyciel
(2008)
Václav Marhoul
Tobruk
(2008)
Najlepszy scenariusz
wygrane
Mój nauczyciel
(2008)
Bohdan Sláma
nominacje
Bracia Karamazow
(2008)
Petr Zelenka
Tobruk
(2008)
Václav Marhoul
Najlepsza muzyka
wygrane
Tobruk
(2008)
Richard Horowitz
,
Sussan Deyhim
nominacje
Bracia Karamazow
(2008)
Jan A.P. Kaczmarek
Mój nauczyciel
(2008)
Vladimír Godár
Najlepsza scenografia
wygrane
Bathory
(2008)
Juraj Jakubisko
,
Jaroslava Pecharová
Historia Elizabeth Bathory uważanej za jedną z największych morderczyń w historii.
nominacje
Kozí príbeh
(2008)
Jan Tománek
Tobruk
(2008)
Jan Vlasák
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Tobruk
(2008)
Vladimír Smutný
nominacje
Bathory
(2008)
F.A. Brabec
,
Ján Ďuriš
Stróż na kolei
(2008)
Karel Fairaisl
Najlepszy dźwięk
wygrane
Tobruk
(2008)
Pavel Rejholec
,
Jakub Čech
nominacje
Bracia Karamazow
(2008)
Michal Holubec
Stróż na kolei
(2008)
Zdeněk Taubler
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Obywatel Havel
(2008)
Pavel Koutecký
,
Miroslav Janek
nominacje
Bałuckie getto
(2008)
Pavel Štingl
Rene
(2008)
Helena Třeštíková
Najlepszy montaż
wygrane
Stróż na kolei
(2008)
Jan Mattlach
nominacje
Bracia Karamazow
(2008)
Vladimír Barák
Tobruk
(2008)
Luděk Hudec
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
To nie jest kraj dla starych ludzi
(2007)
Joel Coen
,
Ethan Coen
Llewelyn Moss znajduje niedaleko granicy z Meksykiem paczkę heroiny, dwa miliony dolarów i wielu zabitych. Zabierając ze sobą gotówkę, nie wie, że jego śladem podąża psychopatyczny morderca.
nominacje
Aż poleje się krew
(2007)
Paul Thomas Anderson
Katyń
(2007)
Andrzej Wajda
Nagroda Specjalna
Nagroda za Box Office
wygrane
Bathory
(2008)
Historia Elizabeth Bathory uważanej za jedną z największych morderczyń w historii.
Wyróżnieni w roku 2009
Tobruk
(
3/8
)
Stróż na kolei
(
3/5
)
Bracia Karamazow
(
2/8
)
Mój nauczyciel
(
2/7
)
Bathory
(
2/4
)
Dzieci nocy
(
1/2
)
To nie jest kraj dla starych ludzi
(
1/1
)
Obywatel Havel
(
1/1
)
Aż poleje się krew
(
0/1
)
Katyń
(
0/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.