filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
MFF w Valladolid
2023
http://www.seminci.es
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Valladolid
Data wręczenia nagród:
28 października
Złoty Kłos
Najlepszy film
wygrane
La imatge permanent
(2023)
Laura Ferrés
Udział w konkursie głównym
nominacje
Bestia
(2023)
Bertrand Bonello
Cztery córki
(2023)
Kaouther Ben Hania
How to Have Sex
(2023)
Molly Manning Walker
Muzyka
(2023)
Angela Schanelec
Porwany
(2023)
Marco Bellocchio
Que nadie duerma
(2023)
Antonio Méndez Esparza
Samsara
(2023)
Lois Patiño
Sobre todo de noche
(2023)
Víctor Iriarte
The Old Oak
(2023)
Ken Loach
The Sweet East
(2023)
Sean Price Williams
Wieża, która nie rzuca cienia
(2023)
Lu Zhang
Zielona granica
(2023)
Agnieszka Holland
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Bez końca
(2023)
Nina Gantz
Udział w konkursie filmów krótkometrażowych
nominacje
27
(2023)
Flóra Anna Buda
Cytrynowiec
(2023)
Rachel Walden
Eeva
(2022)
Morten Tšinakov
,
Lucija Mrzljak
Jill, Uncredited
(2022)
Anthony Ing
Krokodyl
(2023)
Dawid Bodzak
Nada de todo esto
(2023)
Pato Martinez
,
Francisco Canton
Płomienne głosy
(2022)
Alice Brygo
Tôboe
(2023)
Aya Kawazoe
Srebrny Kłos
Zdobywca
wygrane
La chimera
(2023)
Alice Rohrwacher
Arthur towarzyszy grupie rabującej groby i handlującej starożytnymi znaleziskami, choć sam nie szuka zysku ani przygody. Niczym Orfeusz, ma nadzieję odnaleźć w zaświatach to, co utracił.
Zdobywca w kategorii filmów krótkometrażowych
wygrane
Aitana
(2023)
Marina Alberti
Konkurs "Time of History"
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Między rewolucjami
(2023)
Vlad Petri
Druga nagroda
wygrane
Retratos Fantasmas
(2023)
Kleber Mendonça Filho
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
wygrane
Niedźwiedź
(2022)
Morgane Frund
Konkurs "Meeting Point"
Najlepszy film w sekcji
wygrane
I co dalej?
(2023)
Turner Ross
,
Bill Ross IV
Piątka nastolatków przed rozpoczęciem nauki w szkole średniej podróżuje ku wybrzeżu Pacyfiku.
Udział w konkursie
nominacje
Animal
(2023)
Sofia Exarchou
Emigracja wewnętrzna
(2023)
Malene Choi Jensen
Hello Dankness
(2022)
Soda Jerk
Hoard
(2023)
Luna Carmoon
Kiedy czujesz, że czas na zrobienie czegoś minął
(2023)
Joanna Arnow
Kletka ishet ptitsu
(2023)
Malika Musayeva
Negu hurbilak
(2023)
Colectivo Negu
Sirocco i Królestwo Wichrów
(2023)
Benoît Chieux
Stepne
(2023)
Marina Vroda
Sweet Dreams
(2023)
Ena Sendijarević
W drodze
(2023)
Julia de Castro
,
María Royo
Nagroda Indywidualna
Najlepszy reżyser
wygrane
[Angela Schanelec]
Angela Schanelec
Muzyka
(2023)
Najlepszy aktor
wygrane
[Dave Turner]
Dave Turner
jako TJ Ballantyne w filmie
The Old Oak
(2023)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Léa Seydoux]
Léa Seydoux
jako Gabrielle w filmie
Bestia
(2023)
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Muzyka
(2023)
Ivan Markovic
Najlepszy scenariusz
wygrane
Porwany
(2023)
Marco Bellocchio
,
Susanna Nicchiarelli
W 1858 roku żydowski chłopiec zostaje porwany przez żołnierzy papieża Piusa IX i siłą zmuszony do przejścia na katolicyzm.
Nagroda Alquimias
Najlepszy film
wygrane
Femme
(2023)
Sam H. Freeman
,
Ng Choon Ping
nominacje
Chłopi
(2023)
Hugh Welchman
,
DK Welchman
Essential Truths of the Lake
(2023)
Lav Diaz
La Bête dans la jungle
(2023)
Patric Chiha
Mantagheye bohrani
(2023)
Ali Ahmadzadeh
Syrena
(2023)
Sepideh Farsi
Jury Młodych
Najlepszy film w konkursie głównym
wygrane
How to Have Sex
(2023)
Molly Manning Walker
Trzy nastolatki wyruszają na wakacje pełne alkoholu, klubów i seksu.
Nagroda Publiczności
Zdobywca w konkursie głównym
wygrane
The Old Oak
(2023)
Ken Loach
Ostatni pub w podupadającej wiosce w północno-wschodniej Anglii staje się miejscem spotkań lokalnych mieszkańców i nowo przybyłych uchodźców z Syrii.
Nagroda Specjalna
Nagroda im. Miguela Delibesa i Pilar Miró
wygrane
How to Have Sex
(2023)
Molly Manning Walker
Trzy nastolatki wyruszają na wakacje pełne alkoholu, klubów i seksu.
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
wygrane
Sobre todo de noche
(2023)
Víctor Iriarte
Tęczowy Kłos
Najlepszy film
wygrane
Dobrzy nieznajomi
(2023)
Andrew Haigh
Londyn. Scenarzysta Adam niespodziewanie spotyka w rodzinnym domu swoich zmarłych przed laty rodziców.
Wyróżnienie
wygrane
W drodze
(2023)
Julia de Castro
,
María Royo
Zielony Kłos
Wyróżnienie
wygrane
Trenc d'alba
(2023)
Anna Llargués
Wyróżnieni w roku 2023
Muzyka
(
2/3
)
The Old Oak
(
2/3
)
How to Have Sex
(
2/3
)
Porwany
(
1/2
)
W drodze
(
1/2
)
Bestia
(
1/2
)
Sobre todo de noche
(
1/2
)
La chimera
(
1/1
)
Dobrzy nieznajomi
(
1/1
)
Niedźwiedź
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.