PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1305}

Nieśmiertelny

Highlander
7,3 61 717
ocen
7,3 10 1 61717
7,0 10
ocen krytyków
Nieśmiertelny
powrót do forum filmu Nieśmiertelny

Prawda jest taka, że "Nieśmiertelny" jest filmem klasy B. Gdyby nie ścieżka dźwiękowa w wykonaniu "Queen", nikt by nie pamiętał tego filmu.

ocenił(a) film na 8
wertuqq

Płytszej myśli w mózgownicy nie miałeś?

ocenił(a) film na 6
shamar

Może trochę bardziej merytorycznie? Chamie.

ocenił(a) film na 8
wertuqq

Napisał kolo, który wypluł z siebie merytoryczną recenzje na pół strony... Prostak.

ocenił(a) film na 6
shamar

Co według ciebie ma wspólnego merytoryka z objętością tekstu? Buraczany łbie.

ocenił(a) film na 8
wertuqq

To, że jesteś kolejnym jednozdaniowcem zaśmiecającym stronę. Pomijam już , że bredzącym i niemającym najwyraźniej pojecia kiedy ten film pwostał i co oferował, na tle ówczesnego kina.

ocenił(a) film na 6
shamar

Cóż takiego oferował w porównaniu z innymi? Efekty specjalne na poziomie "Akademii Pana Kleksa" czy wybitną grę aktorską głównego bohatera?

ocenił(a) film na 8
wertuqq

Świetną historię.

Szkoda mego czasu. Serio... Na kogoś, kto nie zauważa oryginalności pomysłu, klimatu, zdjęć itd.

ocenił(a) film na 6
shamar

Najwidoczniej oglądaliśmy dwa różne filmy.

ocenił(a) film na 8
wertuqq

Najwidoczniej nie masz pojęcia o kinie, jako takim.

ocenił(a) film na 6
shamar

I tu się z tobą zgodzę. Jest kino dobre i "jako takie" w którym ty gustujesz.

ocenił(a) film na 10
shamar

Przyznaję Ci, jak najbardziej rację.

ocenił(a) film na 10
hansegon

Oczywiście zgadzam się z shamarem.

ocenił(a) film na 8
hansegon

;)
Już zapomniałem, ze się "kłóciłem".

wertuqq

trolololo, wyglaszasz "prawdy" z tylka, a wyzywasz od chamow i przypisujesz brak merytorycznej wypowiedzi, poplulem sie ze smiechu :)
taka sama to klasa B jak "Wladca pierscieni", hahahahhahah, tylko bardziej orginalna :)))))))))))))))))))

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
wertuqq

niestety za duzo bluzgasz, zeby byc na poziomie, jaki zapewne sobie przypisujesz. taka prawda, ze highlander obronilby sie takze z niemal dowolna muzyka lat '80. chociaz queen zrobilo kawalek dobrej roboty... trolu.

ocenił(a) film na 6
El_Draque

Przytocz chociaż jedną moją wypowiedż ,która jest ostrzejsza a nie została sprowokowana przez komentującego a przyznam ci rację.

wertuqq

1."Może trochę bardziej merytorycznie? Chamie." - kolega wczesniej nie wyzywal cie
2."Niekontrolowane wydzielanie śliny, to typowe objawy upośledzenia umysłowego. Przykro mi, ale nie zwykłem dyskutować z imbecylami."

masz jakies watpliwosci? ja wcale, choc byc moze uznasz, ze ktos cie tu obrazal i prowokowal, ale przeciez to nie ty sprowokowales na poczatku w wypowiedzi pod tematem. nie badz zreszta taka sierota. jak widze, merytorycznej dyskusji nie podejmujesz, pewnie brak argumentow.
nadal twierdze, ze scenariusz highlandera jest na tyle dobry i unikatowy a postacie na tyle przekonujace, ze i gluchy zapamietalby ten tytul.

ocenił(a) film na 6
El_Draque

1 - "Płytszej myśli w mózgownicy nie miałeś?"
2 - "trolololo, wyglaszasz "prawdy" z tylka"
Umiem czytać między wierszami i rozumiem co autor miał na myśli. Jeżeli uważasz , że te komentarze nic nie sugerują to winszuję.

Co do merytoryki. Czego nie rozumiesz z moich komentarzy na temat filmu?

wertuqq

tak napisalem, po tym jak wyzwales kolege wyzej od chamow. (swoja droga jestes pewien, ze twoj dziad/pradziad w czworakach czasem przed wojna nie mieszkal?)

czego nie rozumiem? rozumiem co napisales, po prostu, jak znakomita wiekszosc tu komentujacych, nie zgadzam sie z ta naciagana teza. dla mnie jak i dla wielu innych highlander moze isc bez dzwieku, wiec jak to sie ma do w/w wypowiedzi?
na jakiej podstawie przyporzadkowales hit i blockbustera lat 80 do klasy "B"? rzucasz wyzwiskami, szkalujesz bardzo dobry i na dodatek orginalny scenariusz, mieszasz z blotem connerego, lamberta i browna i ich doskonale kreacje. i czego sie spodziewasz?? oceniasz takie sredniaki jak "Wniebowzięci" czy "Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy" na 10, ok. Tez lubie blues brothers, ale bez przesady, to zadne arcydzielo i wlasciwie to jest "B" klasa. wiec troche sie nie dziwie, ze piszesz takie rzeczy o kamieniu milowym kina rozrywkowego. ze efekty jak z "pana kleksa"? skad bierzesz te teksty grucha...

ja postawie taka teze: o queen dzisiaj sluch by calkiem zaginal (jak o bethovenie), gdyby nie zrobili sciezki dzwiekowej do highlandera.

ocenił(a) film na 6
El_Draque

Nie rozumiem tych "wycieczek" pochodzeniowych i czego to ma dowodzić? Druga sprawa - Bez przesady z tymi doskonałymi kreacjami aktorskimi. W czym mianowicie ten film był "kamieniem milowym"? To, że najprawdopodobniej nie rozumiesz innego humoru niż prezentowany w "Chłopaki nie płaczą", "Poranek kojota" i tym podobnych śmieciach, nie robi z ciebie znawcy polskiej komedii. Do twojej "tezy" nie odniosę się wcale, gdyż uwłacza to jakiejkolwiek logice.
P.S.
Nie wiedziałem, że świat zapomniał o Beethovenie. Może mówisz o swoim świecie, wypełnionym marnymi filmami?

wertuqq

wycieczki odnosza sie do "chama" oczywiscie, z przymrozeniem oka, ale kto wie, w kogo tak naprawde to uderza. nie mieszalbym "chlopakow" ze szmirami, bo to zadziwiajaco dobra komedia. tak sie sklada, ze widzialem sporo tych starszych polskich komedi (z adolfem dymsza na przyklad) i tych prl-owskich i owszem, sa lepsze i sa gorsze. wszystkich bym nie postawil na piedestale, jak to wasc czynisz.

W czym mianowicie ten film był "kamieniem milowym"? - otoz, nie liczac tego, ze stal sie filmem kultowym, doczekal sie klejnych czesci i serialu oraz remejku, Director Russell Mulcahy filmed it using music video techniques including fast cutting and pacy music. rozpoczal ere nowozytna w fantasy.

ocenił(a) film na 6
wertuqq

Prawdą jest, shamar ma dość specyficzny gust,więc należy uważać na to,co się pisze w jego obecności

ocenił(a) film na 8
katedra

No jaki specyficzny? Przecież nie tylko ja lubię i mam sentyment do tego filmu.

ocenił(a) film na 6
shamar

Chodzi mi o inne filmy, które lubisz i twoje przywiązanie do efektów rodem z Kosmicznej Gorączki

ocenił(a) film na 8
wertuqq

Prawda jest taka, że film się zestarzał. O ile kiedyś był rewelacyjny to oglądając go teraz i nie mając do niego sentymentu nie broni się tak dobrze. Tym co go ratuje to muzyka i fabuła. No i wątek miłosny, choć krótki to bardzo fajny.

ocenił(a) film na 10
wertuqq

Prawda jest taka, że nie znasz się na filmach :(

ocenił(a) film na 6
TERMINATOR2

Osoba która daje szmirom typu: "Komando" i "Krwawy sport" 10/10, nie powinna w ogóle wypowiadać się na tematy filmowe.

ocenił(a) film na 10
wertuqq

Przecież KOMANDO i KRWAWY SPORT są to najlepsze produkcje w historii kina! Nie ma lepszych filmów. To nie jest moje zdanie tylko fakty z którymi się nie dyskutuje.
Skąd ty żeś się wytrzasną ??? Z duparnii czy z szuflandii ???

ocenił(a) film na 6
TERMINATOR2

Jeżeli ktoś pisze "wytrzasną" i opowiada idiotyzmy o poziomie filmów dla debili, śmiało można przyjąć, że jego wiedza na temat kinematografii jest proporcjonalna do jego znajomości ortografii.

ocenił(a) film na 10
wertuqq

No tak sorry tu masz rację ... zjadłem jedną literkę, zamiast - ''wytrzasną'' powinno być ''wytrzasnął'' ale...
poza tą jedną racją musisz być skończonym idiotą i gówniarzem.
Nie masz bladego pojęcia gówniarzu, że takie klasyki kina jak KOMANDO czy RAMBO zajmowały w latach 80-tych pierwsze miejsca na top listach na całym świecie i zarobiły miliony dolarów i dzięki takim hitom jak KRWAWY SPORT Van Damme zarobił miliony dolarów i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na całym świecie.
Prawda jest taka, że w ogóle nie znasz się na filmach bo pochodzisz z duparnii a w miejscu głowy musisz nosić dupe a zamiast mózgu gówno :)

ocenił(a) film na 6
TERMINATOR2

Takimi "Hitami" zachwycali się imbecyle i niedorozwinięci umysłowo.

wertuqq

Czyli według ciebie w latach 80 żyli sami imbecyle i niedorozwinięci umysłowo.
Z tego co pamiętam z tamtych lat takie filmy były na topie.

ocenił(a) film na 6
R_e_k_i_n

Co nie znaczy, że były dobre.

wertuqq

A co to znaczy, że takie tytuły jak "Commando" , "Terminator", "Autostopowicz" , "Rambo" 1 i 2 czy "Nieśmiertelny" w tamtych latach były na pierwszych miejscach na listach kinowych przebojów w USA , Polsce itd. praktycznie na całej kuli ziemskiej ?

ocenił(a) film na 6
R_e_k_i_n

Nie mieszaj dobrych filmów - "Terminator", "Autostopowicz" ze szmirą - "Commando" itp.

wertuqq

To dlaczego "Commando" było najdłużej na pierwszym miejscu na listach i zarobił najwięcej kasy ?
Nawet więcej niż "Terminator 1"
Autostopowicz był na dalszym miejscu.

ocenił(a) film na 6
R_e_k_i_n

"Disco Polo" też słuchało więcej Polaków niż Beethovena.

wertuqq

Ale w Polsce, która jest krajem trzeciego świata. Poza Polską o disco polo nikt nie słyszał.
Natomiast Commando był klasykiem kina światowego w Polsce i na całym świecie, szczególnie w USA w najbogatszym państwie świata.
I to głownie w USA zarobił miliony ;)

ocenił(a) film na 10
R_e_k_i_n

Rekin daj spokój, nie tłumacz temu kretynowi bo i tak nie skuma, że KOMANDO to film kultowy, klasyka kina sensacyjnego.
Ten cały "wertuqq" to czubek hi! hi! hi!

wertuqq

I kto to pisze? - Kretyn, który nazywa szmirą wybitne filmy z Arnoldem, Lambertem i Van Damme a daje ocenę10 filmowi 'Bananowy czubek' - musi być sam czubkiem.

I dodam jeszcze, że najniższą formą krytyki jest uderzanie do błędu w pisowni.

ocenił(a) film na 6
OsrywamNieKumatych

Może byś tak zapoznał się z etymologią słowa "wybitny" i dopiero, wtedy zaczął go używać zgodnie ze znaczeniem?
To po pierwsze.
Po drugie. Jak ktoś jest analfabetą powinien się liczyć z krytyką. Bajeczki o zjawisku zwanym dysleksją możesz sobie darować. Nieuk to nieuk. I basta.

ocenił(a) film na 8
wertuqq

Te szmiry to klasyka kina akcji/walki VHS (nawet nie całkiem bo... to nie były filmy "prosto na VHS"). Pozycje kultowe. Chcesz tego czy nie.

ocenił(a) film na 6
shamar

Myśl tak dalej miernoto.

ocenił(a) film na 7
wertuqq

Mylisz się. A dowodem na to jest to, że znałem ten film nie z muzyki, obejrzałem go w wieku doroslym a zachwycil mnie nie ze wzgledu na muzyke. Tzn ze poza muzyka nie moze byc"nic".

ocenił(a) film na 6
Hildefix

Za mało razy użyłeś słowa "muzyka". : )

ocenił(a) film na 7
wertuqq

Fajnie.

wertuqq

Ścieżka dźwiękowa jest niewątpliwie bardzo mocnym punktem tego filmu, ale też jest ściśle z fabułą filmu związana. Wystarczy choćby przeczytać tytuły utworów, a jeszcze lepiej wsłuchać się w słowa.

ocenił(a) film na 6
Przekliniak

Co nie zmienia faktu, że w pojedynku - "soundtrack vs fabuła filmu" górą jest ten pierwszy.

ocenił(a) film na 9
wertuqq

Film budzi wiele sentmentu i jest w pewnym sensie ikona tamtych czasow, pamieta sie go mimo ze jakoscia sie dzis nie broni, fabula tez nie bardzo, muzyka i Lambert podciagaja calosc. Niemniej znaczy on cos wiecej i ten kto nie ogladal go dwadziescia lat temu nie zrozumie. Swoja droga gratuluje kultury osobistej. Nie ma to jak sie porzadnie zeszmacic slownie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones